Fibaro Door/Windows Sensor

Category :
Sensors
Brand :
Fibaro
Article :
FGK-102
Made in country :
Polska
Destination :
Cabinet
Color :
Brown

Description:

Czujnik kontaktronowy

Czujnik kontaktronowy FGK 101, bezprzewodowy zasilany bateryjne, magnetyczny czujnik otwarcia drzwi / okna. Może być wykorzystany wszędzie tam gdzie jest potrzebna informacja o otwarciu drzwi, okna, bramy garażowej, rolety, etc, w różnego rodzaju scenach oraz w systemach nadzoru i bezpieczeństwa. Czujnik FGK 101 może być podłączony do czujnika temperatury DS18B20

Share this:

Door/Window Sensor

Jest uniwersalnym czujnikiem zbliżeniowym zasilanym bateryjnie. Kompatybilność ze standardem Z-Wave pozwala na wykorzystanie go w inteligentnej instalacji Fibaro, poszerzając możliwości systemu poprzez monitorowanie stanu otwarcia drzwi, okien i bram garażowych. Znajduje zastosowanie w automatycznym sterowaniu światłem, kontroli dostępu i systemach ochrony mienia. Montując Door/Window Sensor w swoim domu, zwiększysz bezpieczeństwo i komfort jego mieszkańców, a także eliminujesz ryzyko ponoszenia większych opłat za ogrzewanie lub klimatyzację. Dodatkowo moduł można doposażyć w czujnik temperatury i skorzystać z wbudowanego sterowalnego wejścia.

Funkcjonalność:

Door/Window Sensor łączy w sobie aż cztery funkcjonalności:

1) Czujnik kontaktronowy

Montaż czujników kontaktronowych w naszym domu dostarczy centrali HOME CENTER 2 dodatkowych informacji, które następnie mogą być wykorzystane do podjęcia działań instalacji Fibaro. Zadaniem modułu jest sprawdzanie stanu otwarcia/zamknięcia dowolnego okna lub drzwi. W przypadku wykrycia otwartego okna, system uniemożliwi uruchomienie ogrzewania lub klimatyzacji w konkretnym pomieszczeniu. Tym samym nie zostaniemy narażeni na niepotrzebne koszta. Montując czujnik kontaktronowy na drzwiach wejściowych, otrzymamy funkcję automatycznego zapalenia światła po otwarciu drzwi lub uruchomimy wcześniej zaprogramowaną scenę powrotu do domu. Dodatkowo moduł Door/Window Sensor można wykorzystać jako czujnik alarmowy nieautoryzowanego wtargnięcia. A to tylko niektóre możliwości modułu Door/Window Sensor.

2) Bezprzewodowy czujnik wejścia

Door/Window Sensor potrafi pracować jako łącznik z centralą HOME CENTER 2 uruchamiający dowolne funkcje. Wystarczy podłączyć do wejścia w Door/Window Sensor tradycyjny włącznik ścienny i za jego pomocą wysterować dowolne elementy systemu Fibaro. Ideą takiego rozwiązania jest możliwość umiejscowienia wcześniej nieplanowanego włącznika w dowolnej lokalizacji, bez konieczności prowadzenia przewodów. Zmieniając aranżację swojego wnętrza, nie jesteś już ograniczony zamontowanymi włącznikami. Door/Window Sensor w prosty i bezinwazyjny sposób przejmie rolę trudno dostępnego elementu w instalacji elektrycznej domu.

3) Czujnik temperatury

Moduł Door/Window Sensor potrafi współpracować z oferowanym przez nas czujnikiem temperatury DS18B20. Ten maleńki element wystarczy zamocować w wejściach modułu i dodać do systemu Fibaro. Montaż jest bardzo prosty. Wsuwamy trzy przewody i przykręcamy je śrubokrętem. Czujnik temperatury znacząco poszerzy funkcjonalność naszej centrali. Kontaktron dostarczy systemowi Fibaro informację o otwartym oknie, a czujnik temperatury pozwoli wysterować automatyczne przewietrzenie pomieszczeń z uniknięciem jego wyziębienia. Czujnik temperatury można również wykorzystać do zaplanowania profilu grzewczego w Panelu ogrzewania.

4) Włącznik scen

Moduł Door/Window Sensor w odróżnieniu od dotychczas oferowanych przez nas rozwiązań posiada unikalną funkcjonalność autonomicznego włącznika scen. Do tej pory wywołanie sceny z pozycji elementów instalacji elektrycznej w naszym domu było utrudnione. Wymagało włączenia urządzenia za pomocą modułu Fibaro, które dopiero w następstwie mogło uruchamiać zaprogramowaną scenę. Było to jednak dosyć kłopotliwe i wymagało zaangażowania większej ilości elementów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziliśmy w module Door/Window Sensor dodatkową funkcjonalność włącznika scen. Wystarczy podłączyć do modułu tradycyjny klawisz włącznika lub inny, dowolny czujnik (na przykład czujkę ruchu) i wskazać wcześniej zaprogramowaną scenę do uruchomienia. Zyskujemy zatem uniwersalny, bateryjny i całkowicie bezprzewodowy włącznik wielu urządzeń gotowych do pracy w ciągu krótkiej chwili.


Klawisz wyjścia/powrotu do domu uruchamiający/wyłączający zasilanie we wcześniej zdefiniowanych urządzeniach.
 

Podłącz dowolny klawisz włącznika do modułu Door/window i przypisz do nich, za pomocą HC2, odpowiednie sceny wcześniej zaprogramowane. Uzależnij uruchomienie określonej sceny od ilości kliknięc w klawisz.
 

Włącznik, który w połączeniu z czytnikiem RFID (np. moduł samochodowy) otworzy nam bramę wjazdową na posesję, podniesie bramę do garażu, uruchomi wentylację wewnątrz, oświetli podjazd i drogę do domu, a na koniec zamknie bramę wjazdową.
 

Niezwykle kompaktowy

Rozmiary moduł Fibaro Door/Window Sensor są bardzo kompaktowe. Jest to najmniejsze urządzenie tego typu dostępne na rynku. Niezwykle lekka i cienka obudowa pozwala na niezauważalny montaż na oknach i drzwiach dowolnego producenta.

Szybka i łatwa instalacja

Montaż modułu jest bardzo prosty. Wystarczy wyjąć go z opakowania, otworzyć obudowę, pozbyć się folii ochronnej na baterii i całość przykleić przy pomocy dołączonej dwustronnej taśmy montażowej. Niewielki pobór prądu ogranicza wymianę baterii do jednaj na około dwa lata. System wcześniej poinformuje Cię o zbliżającej się konieczności wymiany baterii, a jej aktualny stan zawsze będzie widoczny w panelu sterowania centrali HOME CENTER 2.

Intuicyjna instalacja

Przejrzysty i czytelny interfejs systemu Fibaro pozwala na intuicyjne dodanie dowolnych modułów systemu inteligentnej automatyki budynkowej. Uruchomienie modułu Door/Window Sensor nie powinno sprawić Ci trudności. Czas jaki potrzebujesz na dodanie go do systemu Fibaro nie przekroczy kilku minut.

Dodawanie do Home Center 2

Przejdź do sekcji URZĄDZENIA i kliknij przycisk DODAJ URZĄDZENIE.
Centrala zostanie wprowadzona w tryb LEARNING MODE.
3-krotnie naciśnij przycisk sabotażowy (TMP) na tylnej części obudowy urządzenia.
Twój Fibaro Door/Window Sensor jest już gotowy do montażu w miejscu docelowym.

Dostosowany do Twojego gustu

Obudowy modułu Door/Window Sensor dostępne są w siedmiu kolorach, idealnie współgrających z kolorystyką modnych, nowoczesnych drzwi i okien. Wybierz obudowy swoich sensorów dopasowane do kolorystyki Twojego wnętrza i ciesz się niezaburzonym pięknem, i bezpieczeństwem domu dbającego o Twój komfort.

 

Bezprzewodowy czujnik wejścia
Czujnik temperatury
Włącznik scen
Zasilanie bateryjne
Bezprzewodowa aktualizacja
7 wersji kolorystycznych


Gwarancja 24 miesiące na osobę prywatną
Height 20mm
Width 34mm
Range do 90 metrów na otwartej przestrzeni
Depth 79mm
Technology Z-Wave

Leave a comment


Other products categories