OPPO BDP-103EU Region Free

Kategoria :
Odtwarzacze Blu-Ray
Marka :
OPPO
Artykuł :
OP15000021PO
Kraj pochodzenia :
Chiny
Przeznaczenie :
Kino domowe
Kolor :
Black

Opis:

Odtwarzacz Blu-Ray Oppo BDP-103EU Region Free (SACD / DVD-Audio / 3D Blu-ray)

Udostępnij:

Najnowszy odtwarzacz Blu-ray w ofercie amerykańskiej firmy OPPO. Następca wielokrotnie nagradzanego, doskonałego BDP-93EU. Odtwarzacz Blu-ray, który jest w stanie nie tylko odtwarzać tradycyjne płyty DVD i Blu-ray, ale także najnowsze filmy Blu-ray 3D. Funkcje sieciowe - zarówno połączenie kablem ethernet, jak i bezprzewodowo - rozszerzają funkcjonalność OPPO BDP-103EU. Tradycyjnie dla amerykańskiej firmy, rozwiązania zastosowane w odtwarzaczu OPPO BDP-103EU należą do najlepszych w swojej klasie. Znakomita jakość dźwięku i obrazu dostępna również dla użytkowników technologii 3D. Model OPPO BDP-103EU został przewidziany na rynek europejski.


• Nowa - ulepszona sekcja audio.
• Wyjątkowa jakość dźwięku i obrazu.
• Najnowszej generacji procesor obrazu Qdeo.
• Blu-ray 3D oraz konwersja 2D do 3D.
• SACD oraz DVD Audio/Video.
• Trzy porty USB 2.0.
• Dwa wyjścia i dwa wejścia HDMI, IR oraz RS232.
• Szeroki zakres funkcji sieciowych

Wsparcie mediów:

Odtwarzanie Blu-ray – dyski z zapisem materiału wysokiej rozdzielczości z doskonałej jakości dźwiękiem i obrazem.
Blu-ray 3D – doświadcz wysokiej rozdzielczości we wszystkich możliwych wymiarach. Oppo BDP-103EU wspiera specyfikację Blu-ray 3D (wymagany wyświetlacz 3D oraz okulary).
Streaming – dostęp do internetowych usług Youtube, Picasa czy Netflix - oglądaj filmy i zdjęcia z internetu za pomocą swojego odtwarzacza
BD-Live – odtwarzacz Oppo BDP-103EU posiada wsparcie profilu 2.0, wyposażony jest we wszystkie niezbędne układy, port sieciowy oraz 1 GB wewnętrznej pamięci – wszystko to, aby korzystać z dobrodziejstwa formatu BD-Live.
DVD-Audio – odtwarzacz BDP-103EU odtwarza dyski DVD-Audio oraz wspiera zarówno format stereo jak i dźwięku wielokanałowego.
SACD – Oppo odtwarza dyski SACD i wspiera zarówno format stereo, jak i dźwięku wielokanałowego. Użytkownik decyduje, czy chce na wyjściu format natywny (Direct Stream Digital), czy konwersję do PCM.
Wsparcie innych formatów – możliwe jest odtwarzanie takich formatów plików jak: DVD, audio CD, HDCD, Kodak Picture CD, AVCHD, MKV, MP4, AVI, FLAC oraz WAV. Materiał może zostać odtworzony z płyt CD jak i dysków USB, czy eSATA.

Bezkompromisowa sekcja video:

Qdeo by Marvell – BDP-103EU posiada zaimplementowany procesor video Marvell Kyoto-G2H z technologią ostatniej generacji Qdeo. Technologia Qdeo dostarcza niesamowite wrażenia poprzez generowanie naturalnego obrazu video pozbawionego szumów i innych artefaktów video dla wszystkich odtwarzanych materiałów video. Podczas odtwarzania dysków Blu-ray BDP-103EU wiernie odtwarza zamierzenia reżysera, przy DVD wypełnia informacje, dokonując up-konwersji do wybranej rozdzielczości.
Up-konwersja DVD – adaptacyjne usuwanie przeplotu piksel po pikselu i zaawansowane algorytmy skalowania przetworzą standardowy obraz z DVD do wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo technologia Qdeo pozwoli dostarczyć czysty, gładki i zbliżony do rzeczywistości obraz pozbawiony szumów i artefaktów video.
Up-skalowanie 4K – skalowanie wszystkich źródeł wideo do rozdzielczości 4K (3840x2160).
Wyjście Full HD – odtwarzacza umożliwia użytkownikowi dokonać wyboru rozdzielczości, włączając w to 480i, 480p, 720p, 1080i, aż do 1080p.
Konwersja 2D do 3D – przenieś swoje ulubione filmy 2D w trzeci wymiar za pomocą jednego przycisku. Standardowe filmy DVD, Blu-ray i inne mogą być oglądane w 3D dzięki OPPO BDP-103.
Wsparcie 24p – większość filmów wydawanych na dyskach blu-ray jest nagrywana w formacie 24 klatek na sekundę. Ten sam format obowiązuje podczas kręcenia większości filmów kinowych. Oppo BDP-103EU jest zatem w stanie wiernie oddać charakter filmu używając ustawień 1080p 24Hz.
Tryb bezpośredni – dla użytkowników korzystających z wyrafinowanych procesorów obrazu stworzono tryb bezpośredni, w którym obraz z nośnika jest bezpośrednio przesyłany do wyjścia bez poddania go jakiejkolwiek obróbce.
Tryby ZOOM – BDP-103EU wspiera różnorakie formaty obrazu i powiększenia. Użytkownicy mogą oglądać film w oryginalnym formacie lub np. dopasować obraz do pełnego ekranu. Zapewnia również specjalny tryb przeznaczony do posiadaczy systemów typu CIH 2.35:1.
Podwójne wyjście HDMI – dwa wyjścia HDMI v1.4a z możliwością przypisania formatów wyjściowych. Możliwość wykorzystania w najbardziej zaawansowanych systemach kinowych, kiedy jedno wyjście HDMI dedykowane jest do audio, a drugie do video. Podwójne wyjście HDMI 1.4 daje możliwość wykorzystania w systemie kinowym 3D amplitunera nie obsługującego formatu 3D.

Wysokiej rozdzielczości dźwięk

Dolby TrueHD – Oppo BDP-103EU dostarcza bezstratny format dźwięku przestrzennego wysokiej rozdzielczości specjalnie zaprojektowany dla formatu Blu-ray. Odtwarzacz potrafi przesłać format TrueHD złączem HDMI w formie bitowej, ale również wewnętrznie zdekodować do LPCM i przesłać go przez HDMI lub złącza analogowe 7.1.
DTS-HD Master Audio – Oppo BDP-103EU dostarcza bezstratny format dźwięku przestrzennego wysokiej rozdzielczości. Odtwarzacz potrafi przesłać format złączem HDMI w formie bitowej, ale również wewnętrznie zdekodować DTS-HD Master Audio i przesłać go przez HDMI lub złącza analogowe 7.1.
Wyjścia analogowe 7.1 - indywidualne analogowe wyjścia są idealne do łączenia się z 7.1-kanałowym lub 5.1-kanałowym systemem dźwięku. BDP-103EU zapewnia niesamowitą scenę dźwiękową oraz wrażenia surround. Dla użytkowników głośników stereo, 7.1-kanałowe wyjście analogowe może być skonfigurowane do stereofonicznego trybu down-mix.
Cyfrowe złącza optyczne i coaxialne – dla prostego i szybkiego podłączenia tradycyjnych amplitunerów.

Niezwykła wygoda

Podwójne wyjście HDMI – dwa wyjścia HDMI v1.4a zapewniają najbardziej wszechstronne rozwiązanie dostępne w systemach domowej rozrywki. Nie musisz wymieniać amplitunera na nowy, obsługujący standard 3D, jeśli zechcesz cieszyć się z nowych możliwości obrazu przestrzennego. Jedno wyjście może zostać podłączone do telewizora lub projektora 3D, podczas gdy drugie wyjście połączy amplituner wyposażony w złącze HDMI v1.1-v1.3. Dla instalacji typu multiroom podwójne złącze HDMI może posłużyć do jednoczesnego podłączenia projektora i telewizora lub jednoczesnego podłączenia 2 telewizorów.
Podwójne wejście HDMI - dwa wejścia HDMI, po jednym na przednim i tylnym panelu, pozwalają podłączyć serwer filmowy, telefon komórkowy lub inne urządzenie źródłowe.
Wejście MHL – ułatwia podłączanie do kina domowego smartfona, tabletu i innych urządzeń mobilnych. Umożliwia wyświetlanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, filmów 1080p i słuchanie muzyki, ładując jednocześnie podłączone urządzenie przenośne. Przednie wejście HDMI BDP-103EU służy jako wejście MHL.
Potrójne porty USB – BDP-103EU wyposażony jest w 3 porty USB 2.0, jeden na panelu przednim, dwa z tyłu obudowy. Użytkownicy mogą cieszyć się wysokiej rozdzielczości filmami, zdjęciami oraz muzyką bezpośrednio z nośników USB.
Konwersja PAL/NTSC – BDP-103EU wspiera zarówno system PAL, jak i NTSC. Może także przekonwertować jeden system do drugiego.
Podświetlany pilot – pilot z podświetlanymi przyciskami jest niezwykle pomocy podczas pracy w salkach kina domowego oraz nocnych seansów w salonie. Dzięki podświetleniu operowanie przyciskami staje się bardziej przyjazne.
Port IR IN - dla instalacji z systemami sterowania.
Złącze RS232 – dla instalacji z systemami sterowania.
Sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu – dzięki aplikacji na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android, sterowanie odtwarzaczem może odbywać się za pomocą urządzenia mobilnego. Aplikacja na iPhone i iPad-a zostanie wprowadzona wkrótce.
HDMI CEC - dzięki HDMI Consumer Electronics Control ułatwia obsługę urządzeń wyposażonych w interfejs CEC za pomocą jednego pilota.
Gracenote MusicID i VideoID – dzięki połączeniu się przez Internet z globalną bazą danych Gracenote, BDP-103EU umożliwia wyświetlenie okładki, tytułu, artysty, gatunku i innych informacji na temat płyty CD, DVD, Blu-ray i wielu rodzajów plików multimedialnych.
DMP i DMR – funkcje Digital Media Player (DMP) oraz Digital Media Renderer (DMR) umożliwiają przewodowy lub bezprzewodowy dostęp do plików muzycznych, filmowych i zdjęć zgromadzonych na serwerze plików kompatybilnym z DLNA, jak na przykład komputer czy dysk sieciowy NAS.
Obsługa protokołów SMB/CIFS – BDP-103EU został wyposażony w eksperymentalną funkcję, dzięki której możliwy jest dostęp do filmów, muzyki i zdjęć udostępnianych przez komputery w lokalnej sieci poprzez protokoły SMB lub CIFS. 


Obsługiwany format* BD-Video, Blu-ray 3D, DVD-Video, DVD-Audio, AVCHD, SACD, CD, HDCD,
Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD±R DL, BD-R/RE
BD Profile BD-ROM Version 2.5 Profile 5 for 3D (also compatible with Profile 1 Version 1.0 and 1.1)
Internal Storage 1GB (Actual storage varies due to system usage)
Wyjścia:
Analog Audio: 7.1ch, 5.1ch, stereo.
Coaxial/Optical Audio: up to 2ch/192kHz PCM, Dolby Digital, DTS.
HDMI Audio: up to 7.1ch/192kHz PCM, up to 5.1ch DSD, Dolby Digital, Dolby
Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD High Resolution and DTS-HD Master
Audio.
HDMI Video: 480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p/1080p24/4Kx2K, 3D
frame-packing 720p/1080p24.
Wejścia: HDMI Audio: up to 5.1ch/192kHz or 7.1ch/96kHz PCM, Dolby Digital, Dolby
Digital Plus, DTS and AAC.
HDMI Video:
480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p/1080p24/1080p25/1080p30, 3D
frame-packing 720p/1080p24.
MHL Audio: up to 5.1ch/192kHz PCM, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS.
MHL Video: 480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p24/1080p25/1080p30,
3D frame-packing 720p/1080p24.
Audio** Frequency: 20Hz – 20kHz (±0.05dB), 20Hz – 96kHz (-4.5dB ~ +0.05dB)
Signal-to-Noise Ratio: >115dB (A-weighted)
THD+N: < 0.006% (1kHz at 0dBFS, 20kHz LPF)
Ogólne Power Supply: ~100V – 240V, 50/60Hz AC
Power Consumption: 35W (Standby: 0.5W in Energy Efficient Mode)
Dimensions: 430mm x 311mm x 79mm
Mass: 4.9kg
Temperatura 5°C - 35°C
Operating Humidity 15% - 75%
No condensation

Zostaw komentarz


Inne kategorie produktów